1938 рік - заснування середньої школи №72 у селищі Лосево.

1952 рік - друге народження школи.

1965 рік - заснування Клубу інтернаціональної дружби з Чехословаччиною.

1977-2000 роки - виступ хору хлопців старших класів під керівництвом Сивака В.М., який неодноразово посідав призові місця у конкурсах різного рівня.

1978 рік - відкриття 13 класів спортивного профілю. Протягом багатьох років учні школи посідали призові місця з легкої атлетики, баскетболу, плавання, греко-римської боротьби, стрибків на батуті тощо, входили до збірної команди України з багатьох видів спорту.

1981 рік - до старої школи добудована нова будівля.

1982 рік - відкрита меморіальна дошка зі списком випускників школи, які загинули під час ВВВ.

1985-1988 роки - шкільна команда учнів за перемогу в обласних змаганнях "Старти надій" була нагороджена путівками до Всеукраїнського дитячого табору "Молода гвардія" та Всеукраїнського дитячого табору "Орлятко".

1997 рік - відкрито 8 класів з вечірньою(змінною) формами навчання.

З 1998 року  в школі працює Шкільна Дитяча Республіка (ШДР).

З 1999 року педагогічний колектив школи працює за програмами "Діалог", "Рівний- рівному".

1999-2007 роки - команда школи з ЮІР посідала призові місця в районних змаганнях.

2000-2005 роки  команда школи посідала І місце в міській легкоатлетичній естафеті пам'яті Акжитова Ф.С.

2002-2011 роки - команда ДЮП посіла перші місця в районних, міських та обласних фестивалях, а також була лауреатом республіканських змагань.

2005-2008 роки - за рейтингом колектив школи посідає ІІІ місце у районі з підготовки призерів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

2008, 2011 роки педагогічний колектив школи бере участь в обласній військово-патріотичній акції "Слобожанські дзвони Перемоги".

2008 рік - школа відсвяткувала 70-ту річницю з дня заснування закладу  освіти.

2006-2011 роки - шкільна команда КВК "72 меридіан" - неодноразовий призер та учасник фестивалю Харківської міської шкільної ліги КВК.

2009-2010 роки – п’ятеро учнів школи брали участь у Всеукраїнських змаганнях «Школа безпеки».

2010-2016 роки - шкільні спортивні команди посідали призові місця в районному етапі Малих Олімпійських ігор.

2012 рік – учні навчального закладу посіли ІІ місце в міському музично-театральному фестивалі ХМОУС «Вклонимося великим тим рокам».

2012 рік - команда юнаків посіла II місце з тактико-спеціальної підготовки в міській грі "Патріот".

З 2012 року - заклад освіти увійшов до обласної мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Щороку, починаючи з 2006 року, кращі учні закладу освіти посідають призові місця в районному етапі Всеукраїнського конкурсу "Учень року" і отримують стипендію Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти».

2011-2019 роки - команди школи з ДЮП посідають призові місця в районних фестивалях ДЮП, у 2015-2016 роках були призерами, у 2018 - учасниками міських фестивалів.

Щороку, починаючи з 2015 року, учні школи приймають активну участь у районному фестивалі-конкурсі дитячої творчості «Місто майстрів» і посідають понад 10 призових місць у різних номінаціях.

З 2015 року шкільні спортивні команди традиційно посідають призові місця в районних змаганнях з футболу, легкої атлетики, баскетболу, стритболу, а з останніх трьох видів спорту - призери міських змагань.

2018 рік - члени гуртка «Пошук» посіли І місце у міському фестивалі ЗМІ  з відеороликом «Пам’яті харківського поета Івана Коржа присвячується».

Історія закладу продовжується, бережливо зберігається в шкільному музеї та передається нащадкам.